Fifty-fiftydeal
Handelaars en horeca-ondernemers die door de coronamaatregelen verplicht hun zaak moesten sluiten, kunnen tot twee maanden huurgeld lenen van de Vlaamse overheid. Dat maakt de Vlaamse investeringsmaatschappij PMV bekend, die ook andere corona-steunmaatregelen voor ondernemers voorziet.Voor “ondernemers die hun handelshuur niet meer kunnen betalen” zal de overheid maximaal twee huurperiodes voorschieten. Er is wel een belangrijke voorwaarde: de verhuurder van het pand moet zelf wel de huurgelden van april of mei kwijtschelden. In dat geval legt PMV via een lening “geld op tafel voor de huur van de twee volgende maanden”, klinkt het.
De regeling is geldig vanaf april en de huurders kunnen via het systeem maximaal 25.000 euro lenen. Ze krijgen vervolgens 18 maanden om het bedrag terug te betalen, aan een een rente van 2%. De terugbetaling begint na zes maanden te lopen.
Om de aanvraag te doen, kunnen de bedrijven bij de banken terecht. Momenteel is er wel alleen nog maar een principiële goedkeuring van de Vlaamse regering: de modaliteiten moeten nog worden uitgewerkt. Er kunnen dus nog geen aanvragen worden ingediend.
Nieuws
Alles wat u moet weten over de PID
Lees meer
Ondernemers kunnen hun financiële data voor het eerst vergelijken met sectorgenoten
Lees meer
Carrefour Market in Begijnendijk heropent met meer keuze en extra veel winkelcomfort
Lees meer
Vader en zoon openen Carrefour Express in Schorisse (Maarkedal): 21-jarige Seppe Tinel wordt één van de jongste franchisepartners van België
Lees meer
Jumbo opent 45ste Belgische winkel in Ingelmunster
Lees meer
Crazy Candy : Nieuwe franchiseformule op Franchise.be
Lees meer