Tijdens een recente ontmoeting met de pers ter gelegenheid van het 25-jarig bestaan van Carrefour in België had Geoffroy Gersdorff het, zonder de inhoud te onthullen, over de publicatie van de kwartaalresultaten van Carrefour op 22 oktober. Een datum die al zo precies was vastgesteld dat het een gunstige ontwikkeling voor Carrefour België leek aan te kondigen.

En dat is inderdaad het geval, zoals bevestigd wordt in het officiële persbericht: “In België (+2,1% like for like) versterkt de groep zijn goede commerciële dynamiek, aangedreven door een stijging van de volumes. Deze voortdurende groei van de activiteit weerspiegelt het succes van de commerciële initiatieven en de veerkracht van het unieke multiformatmodel van Carrefour België, ondanks een omgeving die gekenmerkt wordt door een sterke concurrentiedruk.” De Belgische dochteronderneming kent een gunstigere groei dan Frankrijk (+0,7%), Spanje (+1,3%), Roemenië (+0,2%) en vooral Polen, dat een daling (-1,3%) laat zien. België doet het ook beter dan Brazilië (+1,1%). Alleen Argentinië doet het op papier beter (+26,6%), maar daarbij moet waarschijnlijk ook rekening worden gehouden met de aanhoudende inflatie in dat land.

Hoewel Geoffroy Gersdorff niet geneigd is tot triomfalisme, grijpt de baas van Carrefour België toch de gelegenheid aan om dit resultaat op zijn LinkedIn-pagina te prijzen: "Een solide prestatie in het derde kwartaal voor Carrefour België! Onze multiformatstrategie en onze commerciële initiatieven werpen hun vruchten af. Drie kerncijfers om trots op te zijn: +2,1% omzet (1,06 miljard euro), +50% groei voor e-commerce en 100 Carrefour-merkproducten verkocht per seconde. Ons succes hebben we te danken aan het vertrouwen van onze trouwe klanten sinds 25 jaar, en aan de passie en de voortdurende inzet van onze 16.000 medewerkers en franchisepartners. Bedankt allemaal!"

We hebben uw goedkeuring nodig Wij houden van cookies. Deze cookies zijn nodig om uw ervaring nog persoonlijker te maken. Ze slaan geen persoonsgegevens op. Vindt u dit Ok?