Meer verkopen online

Vorig jaar sloten EssilorLuxottica en HAL een deal ter waarde van 7,3 miljard euro over de overname van het meerderderheidsbelang van de investeerder in GrandVision. Maar sinds de uitbraak van de coronacrisis zijn er steeds meer tekenen dat het Frans-Italiaanse concern onder de deal wil uitkomen.

Aanvankelijk was er ongerustheid bij EssilorLuxottica over de manier waarop GrandVision de crisis aanpakte. De Fransen en Italianen eisten zelfs inzage in de boeken, wat door het Nederlandse bedrijf werd geweigerd. Het kwam in augustus tot een rechtszaak, waarbij de voorzieningenrechter GrandVision in het gelijk stelde.

LEESTIP >>> Brillenoorlog: GrandVision en EssilorLuxottica willen niet meer fuseren

Boete van 400 miljoen

Volgens Bloomberg overweegt EssilorLuxottica nu om de deal volledig op te blazen. Het concern zou zich met name zorgen maken over de impact van de crisis op de omzet van GrandVision. Bovendien is de eigen omzet de voorbije negen maanden in de stenen winkels gekelderd, terwijl de online opbrengsten met 40% toenamen. Het maakt dat de Frans-Italiaanse tandem niet meteen staat te springen om de circa 7.000 vestigingen van GrandVision erbij te nemen.

Als EssilorLuxottica de overeenkomst opzegt, moet het bedrijf een boete betalen van 400 miljoen euro aan de investeringsmaatschappij, meldt de Volkskrant. Het is natuurlijk ook mogelijk dat beide partijen alsnog een nieuw akkoord sluiten, waarbij de prijs herbekeken wordt. Voorlopig wil geen van de bedrijven reageren op de berichtgeving, al laat GrandVision weten nog steeds achter de deal te staan.
Nieuws
franchisenemer.jpg
Franchisenemer worden: waarom een bewezen franchiseformule een sterke start biedt Lees meer
Geoconsulting IA
Zijn er in het tijdperk van AI nog steeds consultants in geomarketing nodig? Lees meer
Delhaize Izegem heropende na grondige renovatie Lees meer
Valenta versterkt wereldwijde groei van AI-franchiseconcepten met expansie in Europa, Azië en Latijns-Amerika Lees meer
Le Pain Quotidien zet Nederlandse expansie verder in Designer Outlet Roermond Lees meer
Ondernemen met impact: waarom een franchise bij Carrefour een slimme keuze is Lees meer

5 Goede redenen om lid te worden

Word Lid

Ruimste aanbod

Persoonlijke matching

Direct contact

Gratis advies

Franchise Academy

We hebben uw goedkeuring nodig Wij houden van cookies. Deze cookies zijn nodig om uw ervaring nog persoonlijker te maken. Ze slaan geen persoonsgegevens op. Vindt u dit Ok?