Wat is een bestuursverbod?
Bestuurders met een bestuursverbod kunnen voor een periode van 3 tot 10 jaar geen mandaten van zaakvoerder, bestuurder, commissaris, dagelijks bestuurder, lid van een directiecomité, de directieraad of de raad van toezicht, vereffenaar van een rechtspersoon of een vertegenwoordiger binnen een vennootschap of vereniging uitoefenen. Dergelijke bestuursverboden kunnen worden opgelegd door strafrechters en ondernemingsrechters en komen vooral voor in het geval van faillissementen of ernstige nalatigheid in het beheer van vennootschappen.Centraal register
De bestuursverboden worden op dit moment nog vastgelegd in vonnissen en gepubliceerd in het Belgisch Staatsblad, maar het ontbreekt aan een gestructureerde controle op de naleving ervan. Hierdoor kunnen bestuurders die door een beroepsverbod getroffen worden hun activiteiten in de praktijk gewoon voortzetten.Vanuit de Europese Unie werd hierrond een nieuwe richtlijn uitgewerkt. Iedere lidstaat zal de informatie moeten bijhouden in een centraal register. Concreet is dat een online databank waar naast de griffies, notarissen en politiediensten ook elke burger toegang tot zal hebben. In dat laatste geval zullen wel slechts beperkte gegevens zichtbaar zijn. Het is de bedoeling dat alle lidstaten toegang hebben tot de nationale centrale registers en zo eenvoudig kunnen controleren of een ander EU-land al een bestuursverbod oplegde.
Bijkomende verplichtingen
Het nieuwe centrale register van bestuursverboden zal de toegang tot informatie vergemakkelijken en verplicht geraadpleegd moeten worden bij het oprichten van vennootschappen of het benoemen van bestuursleden. Vennootschappen en verenigingen zullen een bijkomende verklaring moeten opstellen en ondertekenen, waarin ze verklaren dat er geen bestuursverboden werden uitgesproken door een Belgische of buitenlandse rechtbank. De ondernemingsrechtbanken stelden reeds een standaardverklaring ter beschikking. Dit moet dan mee worden neergelegd ter griffie bij de benoeming van die mandataris.Het is duidelijk dat deze nieuwe regelgeving de al niet zo eenvoudige formaliteiten die gepaard gaan met (publicaties van) benoemingen nog verzwaren. Onze specialisten staan je graag bij om aan deze nieuwe verplichtingen te voldoen.
Nieuws

Recht op deconnectie: wat moeten werkgevers doen?
Lees meer

Provisie voor het vakantiegeld van werknemers in 2025
Lees meer
Het inspirerende traject van Morgan bij Kiabi: van werknemer tot franchisenemer
Lees meer
Geen vergunning voor Jumbo in Roeselare, wel in Dilsen
Lees meer
Nieuwe Belchicken opent op Koning Astridplein in Antwerpen
Lees meer
Heropening Carrefour Market Zulte: “Duurzame make-over van vloer over koelsysteem tot verwarming”
Lees meer