Mijlpaal

Vorig jaar groeide de omzet bij Bristol met 1,5% naar 179,6 miljoen euro. De schoenketen realiseerde een bedrijfswinst (ebitda) van iets meer dan vijf miljoen euro, terwijl er een jaar eerder nog een verlies was van bijna vijf miljoen. Netto blijft de retailer nog wel 514.000 euro in het rood. Tegenover De Tijd wijt CEO Elise Vanaudenhove dat verlies aan de moeilijke Nederlandse markt, waar in januari nog twee weken van lockdown golden, en waar de concurrentie heviger is dan in België.

Toch ziet Vanaudenhove de operationele winstgevendheid als een mijlpaal en een resultaat van kostenbesparingen, een strenger voorraadbeheer, minder kortingen, een modieuzer aanbod met een hogere gemiddelde prijs en de lancering van een klantenkaart. Het bedrijf is weer klaar om te groeien en plant de komende vijf jaar dan ook twintig nieuwe winkels te openen, waarvan vier nog dit jaar. Eerst in België, daarna ook in Nederland: in beide landen zijn er nog witte vlekken.

Of Bristol dit jaar wél winst zal maken, is nog onzeker, maar in 2024 moet het lukken, denkt Vanaudenhoven: “Onze organisatie staat op orde en de kostenstructuur is goed. Nu kunnen we oogsten.”
Nieuws
joyn retail lessen.png
2022 shopping review de 3 grootste retail lessen van het afgelopen jaar Lees meer
image 30 08 22 a 08 40.png
Een webshop aanmaken hoe en hoe snel kan dat Lees meer
Kingribs: hoe een nicheconcept uitgroeit tot een nationale franchise met grote ambities Lees meer
Belchicken groeit nationaal én internationaal Lees meer
Delhaize kondigt de opening aan van zeven nieuwe supermarkten Lees meer
BODY TRAINING STUDIO : Nieuwe franchiseformule op Franchise.be Lees meer

5 Goede redenen om lid te worden

Word Lid

Ruimste aanbod

Persoonlijke matching

Direct contact

Gratis advies

Franchise Academy

We hebben uw goedkeuring nodig Wij houden van cookies. Deze cookies zijn nodig om uw ervaring nog persoonlijker te maken. Ze slaan geen persoonsgegevens op. Vindt u dit Ok?