Vriendenaandeel

Kleine en middelgrote ondernemingen (kmos) zijn vaak op zoek naar extra kapitaal, terwijl er meer dan 200 miljard euro op de spaarrekeningen staan van de Vlamingen. Om dat geld te activeren en tegelijk de kmos te helpen, heeft het Vlaams Parlement het ontwerpdecreet rond het vriendenaandeel goedgekeurd.

Via het vriendenaandeel kunnen Vlamingen tot 75.000 euro investeren in kmos van vrienden en familieleden. Daarvoor krijgen ze 2,5 procent fiscaal voordeel, en dat gedurende vijf jaar. Ook voor de ondernemers is dit goed nieuws, want zij kunnen op deze manier tot 300.000 euro verwerven.

Winwinlening

Het vriendenaandeel is een uitbreiding van de winwinlening die al van kracht was. Daar is het idee achter dat particulieren tot 75.000 euro kunnen lenen aan een Vlaamse onderneming, dat gedurende vijf à tien jaar. Ook hier zijn dezelfde voordelen aan gebonden, een jaarlijks belastingkrediet van 2,5 procent voor de kredietgever. Op deze manier kan een kmo tot 300.000 euro lenen van Vlaamse burgers.
Nieuws
Deconnectie Sodalis
Recht op deconnectie: wat moeten werkgevers doen? Lees meer
Provisie Vakantiegeld
Provisie voor het vakantiegeld van werknemers in 2025 Lees meer
Het inspirerende traject van Morgan bij Kiabi: van werknemer tot franchisenemer Lees meer
Geen vergunning voor Jumbo in Roeselare, wel in Dilsen Lees meer
Nieuwe Belchicken opent op Koning Astridplein in Antwerpen Lees meer
Heropening Carrefour Market Zulte: “Duurzame make-over van vloer over koelsysteem tot verwarming” Lees meer

5 Goede redenen om lid te worden

Word Lid

Ruimste aanbod

Persoonlijke matching

Direct contact

Gratis advies

Franchise Academy

We hebben uw goedkeuring nodig Wij houden van cookies. Deze cookies zijn nodig om uw ervaring nog persoonlijker te maken. Ze slaan geen persoonsgegevens op. Vindt u dit Ok?