Verbeterde winkelbeleving
“Een tijdje geleden besloot ik dat ik de winkel eens volledig onder handen wilden nemen. Niet dat die verouderd was, we vernieuwden geregeld een afdeling, maar nu wilden we er volledig voor gaan”, legt Sylvia uit. Het bleek praktisch niet haalbaar om de winkel uit te breiden, wel werd de indeling herbekeken. “Het was de bedoeling om het interieur overzichtelijker en eigentijds te maken. In het eerste gedeelte van de winkel kwamen lagere rekken zodat alle afdelingen duidelijk zichtbaar zijn, alle versafdelingen kregen iets meer ruimte en de diepvriesproducten werden dichter bij de kassas geplaatst.Met behulp van deze aanpassingen hoopt Sylvia de winkelbeleving van Spar Weekend naar een nog hoger niveau te tillen. “Tijdens de werken, die zon 3,5 week geduurd hebben, werd ons interieur helemaal vernieuwd: we hebben een gloednieuwe bakkerij, nieuwe winkelrekken, een heraangelegde vloer, een nieuw plafond en zo kan ik nog even doorgaan. We denken natuurlijk ook aan het milieu: alle koelkasten en diepvriezen werken nu op CO2.”
LEESTIP >>> Vijfde generatie heropent op donderdag 3 februari nieuwe Spar Colruyt Group Achterbroek
Uitgebreid topassortiment
De klanten kunnen niet enkel uitkijken naar een vernieuwd interieur, ook aan het assortiment van de winkel werd gesleuteld. Volgens Sylvia werd echter niet aan de basis geraakt: het uitgebreide groenten- en fruitaanbod, de mooie selectie kwaliteitswijnen, de vele streekbieren en ook de heerlijke kazen blijven centraal staan in het nieuwe concept. “Maar we willen nog een stapje verder gaan”, legt Sylvia verder uit. “De bakkerij breidde niet enkel uit, we gaan voortaan ook zelf het deeg van onze pistolets en stokbroden laten rijzen in moderne rijskasten.Daarnaast hebben we extra ingezet op lekkere tapas en kreeg de traiteursafdeling en make-over. Veggie- en vegan producten kregen wat meer aandacht, net als het genieten-aan-zee-lekkers. Dan denk ik aan een lekker flesje wijn, lekkere hapjes enzovoort. In die visie passen ook de talrijke lokale verwennerijen. In Spar Weekend vind je namelijk dessertjes en kazen van de Beauvoordse Walhoeve in Veurne, duinaardappelen (in de zomermaanden), een extra groot assortiment koekjes van Jules Destrooper uit Lo-Reninge en uiteraard mag ook het bekende St. Idesbald-bier niet ontbreken. Gezellig winkelen en achteraf gezellig genieten van je aankopen, dat bieden wij onze klanten aan.”
Sterk en gevarieerd team
Sylvia heeft het geluk om over een uitgebreid team te beschikken. Zo kan ze rekenen op 17 vaste medewerkers, een 25-tal jobstudenten en enkele flexi-jobbers. Die wonen lang niet allemaal aan de kust. “Een aantal jobstudenten woont in het binnenland, maar ze komen met plezier bij ons werken tijdens hun vakantie aan zee. Aangezien we veel Franstalige klanten hebben, is het belangrijk dat ons personeel tweetalig is. Ik mag samenwerken met een bonte mix van Frans- en Nederlandstaligen en het leuke is dat we echt een fijne groep vormen, de jongeren en meer ervaren werknemers schieten goed met elkaar op.”
Nieuws

Voor welke aspecten kan u best expertise gebruiken bij het starten van uw franchise zaak
Lees meer

Is het nu een geschikt moment om te ondernemen met een franchise concept
Lees meer
Het inspirerende traject van Morgan bij Kiabi: van werknemer tot franchisenemer
Lees meer
Geen vergunning voor Jumbo in Roeselare, wel in Dilsen
Lees meer
Nieuwe Belchicken opent op Koning Astridplein in Antwerpen
Lees meer
Heropening Carrefour Market Zulte: “Duurzame make-over van vloer over koelsysteem tot verwarming”
Lees meer