Naar pre-coronaniveau

De zomersolden zijn dit jaar een opsteker voor de zelfstandige modehandelaars: de verkoop gaat opnieuw “voorzichtig richting pre-coronaniveau”, ziet Mode Unie. “De zelfstandige modesector ziet licht aan het einde van de tunnel.” De modewinkels boekten deze maand juli nog maar 1% minder omzet dan tijdens de soldenperiode van 2019, toen er van corona nog geen sprake was.

“Het mooie weer en ontspannen zomersfeer op evenementen, feesten, vakantie en festivals zorgden voor een relatief vlotte soldenverkoop op zomerartikelen”, aldus directeur Isolde Delanghe. Ruim een derde (36,2%) van de bevraagde zelfstandige modehandelaars verkocht de voorbije maand minder dan in 2019, 26,6% evenveel en 37,2% deed het dit jaar beter.

Over het komende winterseizoen zijn de boetiekhouders niettemin voorzichtig. Een derde van de respondenten (36,2%) verwacht dit najaar dezelfde verkoop als een jaar geleden, maar evenveel handelaars hoopt op een betere omzet. 27,7% van de winkeliers verwacht minder te verkopen dan vorig jaar. “Stijgende energieprijzen en het blijven duren van de oorlog maken consumenten wat onzekerder en dat verwachten winkeliers vooral dit najaar te voelen”, legt Delanghe uit.
Nieuws
joyn retail lessen.png
2022 shopping review de 3 grootste retail lessen van het afgelopen jaar Lees meer
image 30 08 22 a 08 40.png
Een webshop aanmaken hoe en hoe snel kan dat Lees meer
Alvo : Franchise in de kijker Lees meer
Kiabi in belgie uitbreiding affiliatiemodel en permanente ondersteuning Lees meer
Winkeliers moeten cash aanvaarden Lees meer
Opmerkelijk minder faillissementen in de retail Lees meer

5 Goede redenen om lid te worden

Word Lid

Ruimste aanbod

Persoonlijke matching

Direct contact

Gratis advies

Franchise Academy

We hebben uw goedkeuring nodig Wij houden van cookies. Deze cookies zijn nodig om uw ervaring nog persoonlijker te maken. Ze slaan geen persoonsgegevens op. Vindt u dit Ok?