Voldoende aanbod
De stad Roeselare weigert de vergunning voor de bouw van een nieuwe supermarkt in Rumbeke, in de buurt van de ring rond Roeselare, na bezwaren van burgerplatform “Meer bomen in Roeselare”, vzw Leefmilieu en Natuurpunt. De ruim 2000 m² grote winkel die projectontwikkelaar DRV Invest er wil bouwen, bevindt zich in een natuurlijk overstromingsgebied.
“Het gaat om een zone die wij beschouwen als belangrijk voor klimaatadaptatie, wateropvang én groen. We willen dit behouden,” zegt schepen van Omgevingsvergunningen Nathalie Muylle aan Focus-WTV. Bovendien blijkt uit onderzoek dat het aanbod aan supermarkten in Roeselare vandaag al ruim voldoende is. Jumbo opende in augustus vorig jaar al een eerste supermarkt in de stad. DRV Invest kan de weigering nog wel aanvechten bij de provincie.
Voldoende parkeergelegenheid
In Dilsen daarentegen heeft het provinciebestuur wél een vergunning met voorwaarden verleend voor de bouw van een supermarkt van Jumbo langs de Rijksweg, nadat drie eerdere pogingen van de Nederlandse keten de afgelopen vijf jaar op niets uitdraaiden.
De provincie vindt het project nu wel aanvaardbaar, omdat uit de mobiliteitsstudie blijkt dat er voldoende parkeergelegenheid is en aandacht voor openbaar vervoer en fietsveiligheid, weet het Nieuwsblad.