Non-food op de schop

De hypermarkten vertegenwoordigen op de Franse thuismarkt ongeveer 25% van de omzet, maar ze kennen een dalende populariteit en de rentabiliteit staat onder druk. De non-foodafdelingen lijden onder de concurrentie van specialisten en van e-commerce. Topman Alexandre Bompard had bij de aankondiging van zijn transformatieplan in januari 2018 al aangekondigd dat grotere winkels hun oppervlakte zouden zien verkleinen, dat niet-voeding zou plaats maken voor vers en bio, en dat verlieslatende hypermarkten in franchise zouden worden gegeven aan zelfstandige ondernemers.

Uit documenten die door de vakbond CGT naar buiten werden gebracht, vallen enkele concrete maatregelen voor dit jaar af te leiden, melden persagentschap Reuters en vakblad Linéaires. Het mes gaat in de non-foodrayons: op termijn moeten de afdelingen foto, elektro en juwelen in eigen beheer volledig sluiten. Ze worden (niet overal) uitbesteed aan specialisten, zoals Darty. Dit jaar al zullen die afdelingen volledig overgaan op zelfbediening om op personeelskosten te besparen. Wel wil Carrefour tests uitbreiden met twee veelbelovende nieuwe afdelingen: huisdierbenodigdheden en parafarmacie.

Nieuwe winkelconcepten

Tien of elf hypermarkten zouden in franchise worden gegeven (location-gérance is de term die Carrefour gebruikt), nadat vorig jaar al vijf verkooppunten in handen van zelfstandigen kwamen. Acht nieuwe afhaalpunten voor online bestellingen worden geopend, terwijl 67 bestaande afhaalpunten worden vergroot. Thuislevering wordt georganiseerd vanuit 90 van de in totaal 230 hypermarkten, en in 200 winkels worden automatische kassas geïnstalleerd. Bovenop de elf al bestaande outlets wil Carrefour nog eens tien extra uitverkoopzones openen voor onverkochte goederen. De groep stelt bovendien dat er te veel managers zijn in de winkelpunten en wil daarom snijden in het aantal kaderleden.

Tenslotte gaat de retailer drie nieuwe winkelconcepten testen die winkels in moeilijkheden moeten redden: een lagekostenmodel met de naam 'Essentiel', een model dat meer lokale autonomie geeft aan de winkelgerant (Rebonds gedoopt), en een model dat hoofdzakelijk focust op voeding met een afdeling restauratie (Next).

Bron : Retail Detail
Nieuws
Time Management
Vanaf 2027 telt elke minuut: verplichte tijdsregistratie voor elke Belgische onderneming Lees meer
Cybersecurity
The Human firewall - sleutel tot een cyberveilige onderneming Lees meer
Franchise.be bedankt jullie voor jullie vertrouwen in 2025 Lees meer
Tom&Co : Franchise in de kijker Lees meer
Sodalis : Expert van de week Lees meer
De 4 seizoenen van Winsol: Waarom deze Belgische gevestigde waarde blijft groeien na bijna 150 jaar Lees meer

5 Goede redenen om lid te worden

Word Lid

Ruimste aanbod

Persoonlijke matching

Direct contact

Gratis advies

Franchise Academy

We hebben uw goedkeuring nodig Wij houden van cookies. Deze cookies zijn nodig om uw ervaring nog persoonlijker te maken. Ze slaan geen persoonsgegevens op. Vindt u dit Ok?