In België bestaat al veel langer de zogenaamde PID wetgeving waar alle afgesloten Franchise overeenkomsten vanaf 1 januari 2006 dienen deze wetgeving te respecteren. In de nieuwe Nederlandse franchisewet is onder meer vastgelegd dat franchisenemers alle financiële informatie van een bedrijf moeten krijgen vóórdat een contract wordt aangegaan. En een ondernemer moet sneller een vergelijkbare formule mogen starten na het aflopen van het contract. Daarnaast komt er meer zeggenschap voor franchisenemers, omdat instemming van de meerderheid nodig is. Nieuw in het wetsvoorstel is dat franchisegevers en -nemers samen moeten bepalen bij welke wijzigingen dit nodig is.

De machtsbalans tussen franchisegever en franchisenemer moet evenwichtig zijn”, vindt Staatssecretaris Mona Keijzer. “Daartoe is actie nodig om de positie van de franchisenemer te versterken en deze bedrijfsvorm voor ondernemers aantrekkelijk te houden. In de definitieve wet moeten nemers en gevers samen vastleggen over welke wijzigingen in bijvoorbeeld de formule instemming nodig is.”

Minister Sander Dekker: “Franchisegevers en franchisenemers worden door de voorgestelde wet gestimuleerd om duidelijke afspraken te maken. Als beide partijen weten waar ze aan toe zijn, kunnen ze ook beter ondernemen en sneller inspelen op veranderingen. Dat is niet alleen in hun eigen voordeel, maar ook van belang voor de Nederlandse economie.”

Stap in de juiste richting

Ook de Nederlandse Franchise Vereniging (NFV) staat positief tegenover de nieuwe wetgeving, zeker waar het afspraken betreft voordat een franchiserelatie wordt aangegaan (de zogeheten precontractuele fase). Voorzitter Boris van der Ham van de NFV. “De wet die naar de Tweede Kamer is gestuurd nodigt uit tot verdere samenwerking tussen franchisegevers en franchisenemers. Dit dient een wederzijds belang, namelijk het versterken van ondernemerschap, met erkenning van elkaars onderscheidende rol.” De wet heeft volgens de vereniging nog wel een aantal losse eindjes die franchisegevers graag verhelderd of aangepast zien worden.
Nieuws
Deconnectie Sodalis
Recht op deconnectie: wat moeten werkgevers doen? Lees meer
Provisie Vakantiegeld
Provisie voor het vakantiegeld van werknemers in 2025 Lees meer
Het inspirerende traject van Morgan bij Kiabi: van werknemer tot franchisenemer Lees meer
Geen vergunning voor Jumbo in Roeselare, wel in Dilsen Lees meer
Nieuwe Belchicken opent op Koning Astridplein in Antwerpen Lees meer
Heropening Carrefour Market Zulte: “Duurzame make-over van vloer over koelsysteem tot verwarming” Lees meer

5 Goede redenen om lid te worden

Word Lid

Ruimste aanbod

Persoonlijke matching

Direct contact

Gratis advies

Franchise Academy

We hebben uw goedkeuring nodig Wij houden van cookies. Deze cookies zijn nodig om uw ervaring nog persoonlijker te maken. Ze slaan geen persoonsgegevens op. Vindt u dit Ok?