Komt u in aanmerking?

Om in aanmerking te komen voor het globalisatiemechanisme, moet u eerst en vooral:

  • geen eenmanszaak zijn;o niet reeds op het einde van 2019 een “onderneming in moeilijkheden” geweest zijn;
  • van 1/04/2019 t.e.m. 31/12/2019 een omzet van minstens € 450.000 hebben gehad;
  • van 1/04/2020 t.e.m. 31/12/2020 een omzetdaling van minstens 60% hebben gehad ten opzichte van de overeenkomstige periode in 2019;
  • van 1/04/2020 t.e.m. 31/12/2020 een boekhoudkundig verlies geleden hebben.

Voor welk bedrag komt u in aanmerking?

Indien u op alle bovenstaande zaken volmondig ja kan antwoorden, dan komt u in principe in aanmerking voor de premie. De berekening van het exacte premiebedrag is echter een complexe zaak. Onze experten begeleiden u graag via corona@vdl.be. Doorgaans bedraagt de subsidie 10% van uw omzet van 1/04/2019 t.e.m. 31/12/2019, maar deze wordt eveneens geplafonneerd door:

  • uw omzetdaling;
  • de (verruimde) tewerkstelling binnen uw onderneming.
Bovendien worden de corona hinderpremie, de corona compensatiepremie, de corona ondersteuningspremie en de verscheidene Vlaams Beschermingsmechanismes uit 2020 in mindering gebracht van het globalisatiemechanisme.

Deadline?

Tot en met 30 september 2021 kan u het globalisatiemechanisme aanvragen. Tijdens de aanvraagprocedure zullen de nodige bewijs- en stavingsstukken verplicht moeten opgeladen worden.
Nieuws
Blijf In The K Now VDL
Blijf in the (k)now: schrijf je in voor de nieuwe seminariereeks van Vandelanotte Lees meer
sodalis logo.png
Verhoging maximale waarde maaltijdcheque vanaf 2026 Lees meer
Heropening Spar Hofstade Aalst Lees meer
Carrefour Market Helmet in Schaarbeek heropent Lees meer
Jesper Højer nieuwe CEO Jumbo Supermarkten Lees meer
Gedreven AI-ondernemer Thomas Van de Walle stapt in AI-franchise Valenta.io Lees meer

5 Goede redenen om lid te worden

Word Lid

Ruimste aanbod

Persoonlijke matching

Direct contact

Gratis advies

Franchise Academy

We hebben uw goedkeuring nodig Wij houden van cookies. Deze cookies zijn nodig om uw ervaring nog persoonlijker te maken. Ze slaan geen persoonsgegevens op. Vindt u dit Ok?